About Us

Baykusoglu Auto Electrical Spare Parts - About Us

Baykusoglu Auto Electrical Spare Parts

BAYKUSOGLU AUTOMOTIVE one of the oldest and most respected wholesalers in Turkey, established in 1959, Baykusoglu has been proudly active in Auto Spare Parts with the most comprehensive range of Automotive Electrical Spare Parts in our market totaling over 3500 different types of products.

Specialized in Automotive Electrical Spare Parts, Baykusoglu is the sole distributor of starters and alternators of Mitsubishi Electric in Turkey. We created SPARKS and BYPART, two of our certified brands to reflect our more than 5 decade years of experience and perfection in Automotive Electrical Spare Parts.

Baykusoglu is also one of the few extinguished distributors in nation’s leading Auto Parts brands such as Mega and Olcusan as well as international brands including ZM, ZEN, DELCO REMY, ISKRA and GENON.

Our aim is to establish value and have mutually benefical long term relationship with your company as one of our treasured customers with a great emphasis (utmost importance in) on quality products, unique pricing, and outstanding customer service.

Becerilerimiz

Zamanında Teslimat

98% 98% Oranında

Tek Tıkla Güvenli Alışveris

100% 100% Oranında

Müşteri Mennuniyeti

96% 96% Oranında

Kolay İade

100% 100% Oranında

Vizyon & Misyon

Eryaz Bilgi Teknolojileri; Ulusal ve uluslararası kurumsal pazarda, müşterilerimizle beraber büyüyerek sektörün önde gelen teknoloji firması ve proje bazlı lider iş ortağı olmaktır.
Yazılım sektöründeki en yeni teknolojileri kullanılarak her aşamada kurumsal müşterilerimizin yanında olan güvenilir, profesyonel ve entegratör iş ortağı olmak.

Kurumlara katma değerli hizmetler sağlayarak "kaliteli hizmet - uygun fiyat - müşteri memnuniyeti" anlayışı ile özel teknoloji hizmetleri sunmak,

Müşterilerimizin, kendi sektörlerindeki rekabet avantajı sağlamalarına yardımcı olarak; bilişim teknolojileri pazarındaki yaratıcı, yenilikçi ve lider bir firma olmaktır.
Sektöründeki şirketler arasında kalitede lider olabilmek amacıyla; sunduğumuz ürün, hizmet ve çözümlerin sağlanması için gerekli olan tüm tedbirleri almak, müşterilerimiz ile uyum içerisinde çalışmak ve sistemimizin sürekliliğini etkin kılmaktır.

Style Switcher

12 Predefined Color Skins Top Bar Color Layout Style Patterns for Boxed Version